Vietcong2
   >> Americká kampaň
Daniel Boone
Rok narození: 1936 (32 let)
Hodnost: Kapitán
Jednotka: US Army
Funkce: Velitel
Daniel Boone je 32letý kapitán US ARMY, narozený v Lexingtonu ve státě Kentucky. Vystudoval Westpoint a sloužil v Západním Berlíně. První službu ve Vietnamu absolvoval v roce 1964 jako člen speciálních jednotek, které cvičily Montagnardy (domorodé kmeny z centrální vysočiny, perzekuované komunisty) a prováděly sabotáže v Kambodži a Laosu.

I když byl během prvního turnusu dvakrát zraněn, oblíbil si Boone Vietnam a dobrovolně se přihlásil na druhý. Vrátil se jako poradce MACV, který se snaží naučit muže z jihovietnamské 1. pěchotní divize základy partyzánského boje, který se naučil u Zelených baretů. Boonův charismatický klid a bojové zkušenosti mu zaručily respekt u ostatních vojáků a muži z jeho jihovietnamské jednotky jsou ochotní jit za ním kamkoliv. V průběhu hry, přesně před poslendí misí, je Boone povýšen na majora.


Randolph Rigley
Rok narození: 1933 (35 let)
Hodnost: Kapitán
Jednotka: USMC
Kapitán Randolph Rigley je kapitán USMC z Jacksonu ve státě Mississippi. Jeho předci bojovali proti Unii pod velením generála Leeho. Profesionální voják, který vstoupil do armády ihned po střední škole, si o sobě myslí, že bojuje podle nejlepších tradic námořní pěchoty. I když můžeme být jeho přístup efektivní, často má za následek velké ztráty v jednotkách, které pod něj spadají. I přes to ho mají jeho vojáci rádi a respektují jeho zkušenosti.


Thomas "Tommy“ Lawson
Rok narození: 1948 (20 let)
Hodnost: Poručík
Jednotka: MACV
Funkce: Radista
Poručík Thomas "Tommy“ Lawson je komunikační expert. Specializuje se na vysílačky a byl zodpovědný za všechny technické aspekty komunikace mezi jednotkami v boji a štábem MACV, stejně jako za výcvik jihovietnamských radistů. Tommy dosud nikdy nebyl v boji a kdyby nezačala Tetská ofenzíva, asi by se do boje nikdy nedostal.

Isaac Newton Lewis
Rok narození: 1914 (54 let)
Hodnost: Plukovník
Jednotka: MACV
Plukovník Lewis je veterán severoafrických a evropských bojů druhé světové války a prošel i Korejskou válkou. I když byl na začátku války vojínem, kapitulaci Německa oslavil coby velitel čety. V Koreji již velel celé rotě a poté zažádal o přeložení do Vietnamu. Nyní zde slouží již druhý turnus, na jehož konci plánuje odejít di důchodu a zůstat v záloze. Pro jeho muže je čest sloužit pod tak zkušeným a renomovaným velitelem. Plukovník Lewis má mezi svými vojáky velkou autoritu a někdy je z legrace označován jako ,,veterán ze staré školy“.


Jimmy Davis
Rok narození: 1942 (26 let)
Hodnost: Žádná
Funkce: Reportér
Jimmy Davis pracuje coby novinář pro velkou americkou tiskovou agenturu. Sám požádal o přeložení do Vietnamu a dostal za úkol vytvořit reportáž o amerických a australských vojenských poradcích v jižním Vietnamu. Jimmy je mladý nadšenec který sní o Pulitzerově ceně.Je připravený riskovat zdraví své i svého kameramana, aby natočil co nejlepší záběry.


Robert 'Stone' Jackson
Rok narození: 1936 (32 let)
Hodnost: Seržant
Jednotka: US Army
Funkce: Kulometčík
Seržant Robert Jackson se narodil v New Orleans ve státě Luisiana. Jeho otec byl kuchařem na bitevní lodi West Virginia během útoku na Pearl Barbor. Stone byl původně povolán do Vietnamu v roce 1964 a sloužil jako kulometčík v jednotce 173. paradesantní brigády. Byl několikrát zraněn a vyznamenán za statečnost, až se rozhodl zůstat v armádě a absolvovat podůstojnický kurz. V polovině roku 1967 se Stone vrátil do Vietnamu – tentokrát v MACV v Hue. Stone získal svou ,,kamennou“ přezdívku díky svým přednostem – síla, klid a spolehlivost. Bez problémů také zvládá svůj M-60.


Cobber
Rok narození: 1938 (30 let)
Hodnost: Seržant
Jednotka: US Army
Funkce: Zdravotník
Cobber je velmi důležitá postava ve Vašem týmu. Je to medik a stará se o zdraví všech členů v týmu.


Dutch
Rok narození: 1937 (29 let)
Hodnost: Četař
Jednotka: US Army
Funkce: Ženista
Další člen Vašeho týmu. Dutch je výborný ženista, který doplňuje všem členům týmu střelivo. Disponuje také trhavinou, kterou umí efektivně použít.