Vietcong2
   >> Americká kampaň
Mai Van Minh
Rok narození: 1946 (22 let)
Hodnost: Seržant
Jednotka: Vietcong
Funkce: Velitel
Mai Van Minh je ženíjní seržant Vietcongu. Narodil se v malé vesnici Ap Tuong. Chodil do misionářské školy, kde se naučil číst a psát francouzsky. Do Vietkongu byl odveden v roce 1966 a jeho jazykové schopnosti vzbudily zájem velitelů. Byl vyslán na Sever, aby prošel taktickým, zbrojním a ženijním výcvikem. Po ukončení výcviku byl přidělen k ženijní jednotce Vietkongu (Juan Doi Chu Luc) kde dostal vlastní pěchotní družstvo. Coby veterán početných střetnutí s jihovietnamskými vojáky je sebevědomý, statečný a věří jak sobě, tak svým mužům, pro které představuje nejvyšší autoritu.


Tran Bai Dong
Rok narození: Neznámo
Hodnost: Neznámo
Jednotka: Vietcong
Funkce: Kulometčík
Tran byl Minkův přítel již od dětství a následoval ho do Vietcongu. Tran a Minh společně prošli vycvikem v severním Vietnamu a pro Trana je čest sloužit v Minhově jednotce jako kulometčík.


Pham Van Hao
Rok narození: 1945 (23 let)
Hodnost: Neznámo
Jednotka: Vietcong
Funkce: Ženista
Pham se narodil v Saigonu, kde pracoval jako taxikář. Jeho otec byl zakládajícím členem Vietnamské dělnické strany a bojoval coby partyzán proti Japoncům a později i proti Francouzům. Jako absolvent ženijního výcviku v severním Vietnamu se Pham před převelením do Minkova družstva specializoval na výbušniny a pasti.

Nguyen Ohav Chi
Rok narození: 1949 (19 let)
Hodnost: Neznámo
Jednotka: Vietcong
Funkce: Zdravotník
Po skončení lekařského kurzu v severním Vietnamu byl Nguyen převelen do Minkovy jednotky. Je to klidný chlapec, který nemá rád zabíjení a svoji přítomnost ve válce omlouvá jedině tím, že se ji snaží zkrátit. Naučil se číst a psát v církevní škole. Zajímá se o klasickou a evropskou a starobylou čínskou literaturu. Rovněž se zajímá o historii a věří, že komunismus zvítěz. Proto také bojuje na straně Vietcongu.