Vietcong2
   >> Informace o Multiplayeru
Multiplayer druhého dílu Vietcong má některé společné znaky s prvním dílem, ale zároveň se zde objevilo pár novinek. Asi tou největší je systém hodností. Spočívá v tom, že na začátku hry na novém serveru máte k dispozici pouze základní postavy a podle Vaší aktivity ve hře se Vám přičítají body. Body můžete získávat například za: zabití protihráče, ukradení a skórování s protiháčovou vlajkou a nebo když zabijete protihráče, který Vám ukradl vlajku. Pomocí těchto bodů se Vám odemikají další hodnosti, až se postupně dostanete k té nejvyšší.

Změnou je také možnost zapnutí postupného odemykání povolání na serveru na základě dosaženého skóre. Při prvním přihlášení na server má hráč na výběr pouze 2 základní povolání a další se mu odemykají až v průběhu hry v závislosti na jeho herních výsledcích. Server si navíc dosaženou úroveň daného hráče pamatuje i po odpojení v řádu až několika dnů. K dispozici jsou tato povolání - bojovník, ženista, zdravotník, kulometník, voják, radista, odstřelovač a komando.
Každé povolání má ve hře svojí samostatnou funkci, úkol a velmi specifickou výzbroj a výstroj. Bojovník, pěšák, to je taková holka pro všechno, jehož úkolem je tvořit hlavní útočnou sílu. Ženista má k dispozici také výbušné nástrahy a ještě může ostatním rozdávat munici a konečně medik je na tom z hlediska výzbroje nejhůře, ale zase může léčit a to nejen ostatní, ale i sebe.

Další příjemná novinka je to, že sbírání zbraní je automatické. Stačí kolem zbraně projít a už ji svíráte v rukou. Odpadá tak tedy situace když například hrajete za vietcong a berete si m16 Vámi zabitého amíka a mezitím Vám dá druhý amík zezadu headshot.

Další, a to velmi příjemná, změna je v počtu hráčů, kteří mohou hrát na jedné mapě najednou. Ve Vietcongu 2 to je až neuvěřitelných 64 hráčů na jednom serveru!