Vietcong2
   >> Informace o Singleplayeru
Pokud patříte mezi hráče počítačových, tak se vám určitě v paměti usadila česká akční hra Vietcong, která spustila lavinu her s tématikou Vietnam. Ke hře vyšly ještě dva datadisky. Nyní přichází druhý díl této hry, který určitě pozvedne ještě víc slávu této hry. Hra vás zavede do ledna roku 1968, kdy jihovietnamci za podpory Američanů vyhráli definitivně válku. Vy se octnete před oslavami nového roku a budete vidět, jak vojáci obsazeném městě Hue. Ale co se nestane. Nečekaně v noci zaútočí severovietnamci (tento útok dostal název Tet ofenziva) a zapříčinili nejsilnější atak na Americké ozbrojené síly. Nyní nastala vaše chvíle. Nastupujete v plné polní. Začnete plnit nejrůznější úkoly. To vše v rozmezí několika týdnů. Zabrousíte do džungle, do ulic města a dokonce i do kanálů pod městem. To nejlepší čeká na konci. Zavítáte se svým samopalem i do Císařského paláce.

Autoři pro vás připravili možnost si zahrát za Vietconga. Takže zjistíte, jak se bojovalo na druhé straně barikády. Kampaň za Vietconga začíná plných 6 let před Tet ofenzivou. Ve hře je připraven široký arzenál zbraní, čítají přes 50 zbraní.

Hra začíná v lednu 1968, kdy Jižní Vietnam, podporovaný Američany, oslavuje příchod nového roku a také to, že se jim zatím ve válce daří. Ani jedna strana však netuší, co se stane v průhěhu několika příštích dní. Ofenzíva ze strany Severního Vietnamu (tzv. Tet offensive, která trvá od konce února) se stále více stupňuje, až postupně přeberou iniciativitu ve válce. Právě v této chvíli budete vpuštěni do hry.
Lokace se omezuje pouze na město Hue a jeho bezprostřední okolí. Ti, kteří si myslí, že je to málo a mapy budou malé, musím zklamat. Ten prostor je opravdu velký a nabízí rozmanitou krajinu - od džungle, přes kanály, až po starověký palác.

Velká novinka ve druhém dílu této skvělé hry je, že si zahrajete nejen za Američany, jak jsme byli v prvním dílu zvyklí, ale také za Vietcong. Single-player je tedy rozdělen na část za US a na část za Vietcong. Je to kvůli tomu, že v první části Vám byl vnucován názor, že Vietnamci jsou ti špatní a Američané ti hodní. Hlášky typu: "Rejžožrouti zasraní", "Komunistický prasata" atd. Vás snad nenechaly na pochybách, že Vietnamci jsou ti zlí. Toto bylo tvůrcům z některých stran vytýkáno a možná i proto je ve druhém díle tato novinka. Po hraní za příslušníka Severního Vietnamu se Váš názor na to, kdo je zlý, a kdo je hodný, buď úplně změní nebo se alespoň trochu usměrní. Zároveň je Vietcong 2 také jedinou hrou, která nabízí pohled na válečný konflikt z obou stran.